روش های مخفی کردن وای فای

مهمانی رفتن های عصر ما شگفت است مهمان ها هدفشان از مهمانی رفتن بروزرسانی نرم انگیزه ها هایشان با اینترنت میزبان است.
این روزها وقتی همنشین و آشنا بعید هم جمع می شوند، کمی خوش و بش می کنند و پس متعلق به می روند سر ریشه-بن-بیخ مطلب، “پسورد وای فای تون چیه؟”، میزبان هم چاره ای ندارد رسم مهمان نوازی را باید به جا بیاورد و فراموش کند حجم دانلود و پهنای باندش محدود است و میخواهند از همین حجم اندک هم سهمی داشته باشند، بدتراز آن مهمان های ناخوانده اند، همسایه هایی که نگفته دست به سمت وای فای شخصی ما می برند.
مهمترین نکته در بهره‌گیری بی جا از اینترنت شخصی ما رعایت نکردن اصول اولیه به کارگیری شبکه های بی سیم است، نکاتی که اگر رعایت شود قطعا تجاوز های بی جا به اینترنت شما هم کاهش پیدا می کند و وانگهی مهمان دردانه به جای برروز کردن نرم افزارهای تلفن و اتک زدن در زمین های مجازی پای گفتگو میزبان می نشیند.
روش اول:مخفی سازی وای فای
۱٫ آغاز وارد تنظیمات مودم شوید.در نوار مرورگرتون ۱۹۲٫۱۶۸٫۱٫۱را وارد کنید خوب از شما یوزر و بعد میخواد که اگه تغییر دادید که خودتون بلدید پس وارد کنید ولی اگه رمزو تغییر ندادید معمولا یوزر و پسورد هر دوش admin است که بزنید لغایت وارد بشید(مطابق شکل زیر):

پسورد وای فای, مخفی سازی وای فای

جلوگیری از هک وای فای
۲٫خوب اکنون در تقدیر تنظیمات Wireless مودمتون به تقدیر Basic برید همان طور که در شکل پایین می بینید :

 

 

پسورد وای فای, مخفی سازی وای فای

مخفی سازی شبکه وای فای
شما برای پنهان کردن مودمتون باید تیکه گزینه Hide Access Point را بزنیدتامودمتون مخفی بشه (البته ممکنه داخل مودم های گوناگون در سرنوشت های دیگه wirelessباشه یکم بگرید پیدا می کنید):

 

 

پسورد وای فای, مخفی سازی وای فای

آموزش مخفی کردن وای فای
۳٫ درپایان برای ذخیره تنظیمات بروی گزینه saveکلیک کنید تا تغییرات اعمال بشه خوب اکنون که شما موفق شدید مودمتون رو پنهان کنید اما همان طور که می بینید خودتون هم نمی تونید به وای فای وصل بشید!!برای پیوستگی به شبکه های مخفی شده باید نام وای فای ( SSID ) و رمز رو به صورت دستی وارد کنید:ابتدا به تقدیر تنظیمات گوشی تون برید و بعد گزینه تنظیمات بی سیم و شبکه ها ( Wireless and networks ) رو برگزیدن کنید .
در صفحه بعدی گزینه تنظیمات وای فای(Wi-Fi settings) رو برگزیدن کنید . اکنون که به انتهای لیست شبکه های وای فای برید . حالا روی گزینه اضافه نمودن شبکه وای فای( Add Wi-Fi network ) کلیک کنید . اکنون باید اطلاعات شبکه وای فای باره عقیده تون رو وارد کنید . نخست SSID یا همون نام شبکه وای فای رو وارد کنید و بعد روی گزینه Security کلیک کنید و از فهرست کشویی باز شده روش اعتبار سنجی شبکه رو گزینش کنید. (با پروا به گونه امنیتی که برای مودمتون تعیین کردید) . در سرانجام هم رمز شبکه وای فای تون رو وارد کنید روی دکمه پیوست connect کلیک کنید .
روش دوم پالایه کردن مک آدرس:
در این طریق شما با به کارگیری مک آدرس (MAC address) هر دستگاه و معرفی آنها به مودم وایفای خویش میتوانید فقط به دستگاه های موجود در منزل امکان دسترسی به شبکه را بدهید و حتی اگر پسورد شبکه شما بدست هکر و.. نیز هک شد و یا خودتان در پسندیدن دیگران پیمان دهید کاربران توانا به به کارگیری اینترنت و پیوست به شبکه وایرلس مودم نمی باشند.
آموزش:
۱٫ابتدا وارد تقدیر تنظیمات مودم بشید
در نوار مرورگرتون ۱۹۲٫۱۶۸٫۱٫۱را وارد کنید خوب از شما یوزر و پس میخواد که اگه تغییر دادید که خودتون بلدید بعد وارد کنید ولی اگه رمزو تغییر ندادید معمولا یوزر و پسورد هر دوش admin است که بزنید الی وارد بشید:

 

 

پسورد وای فای, مخفی سازی وای فای

فیلتر کردن مک آدرس
۲٫خوب به سرنوشت تنظیمات Wireless بریدو به گزینه MAC Filter وارد بشید مطابق شکل زیر:

 

 

پسورد وای فای, مخفی سازی وای فای

مخفی کردن وای فای
۳٫خوب اکنون که روی add کلیک کنید و ادرس مک گوشی که می خواهید اجازه دسترسی به اینترنت رو بدید وارد کنید و مطابق شکل زیرsaveرو بزنید الی تنظیمات اعمال بشه

 

 

پسورد وای فای, مخفی سازی وای فای

امن کردن شبکه WIFI
حالا مک ادرس گوشیو را از چه طریقی پیدا کنیم؟
به تقدیر Settings گوشی بروید.
در لیست نمایش داده شده وارد سرنوشت About Device شوید.
در این سرنوشت گزینه Status (در بعضی از گوشی ها Hardware Information) را برگزیدن کنید.
در تقدیر Wi-Fi MAC Address می توانید مک آدرس دستگاه خود را مشاهده کنید.
یافتن مک آدرس در انواع آی پادتاچ٬ آی فون و آی پد:
۱- برنامه Settings را از روی دستگاه اجرا کنید:
۲- روی گزینه General سپس About بزنید٬ کدی که روبروی گزینه Wi-Fi Address نوشته می شود مک آدرس مربوط به دستگاه iOS شماست.
راهنمای یافتن مک آدرس در انواع مک:
۱- از روی نوار منو روی لوگوی اپل سپس System Preferences کلیک کنید.
۲- از پنل باز شده گزینه network را گزینش کنید.
۳- در ذیل پنجره جدید روی Advance کلیک کنید.
۴- اگر از شبکه های بی سیم بهره‌گیری می کنید در تب Wi-Fi پایین صفحه روبروی Wi-Fi Address می توانید مک ادرس دستگاه را تماشا کنید و اگر از کابل Ethernet بهره‌گیری می کنید روی تب Hardware بزنید تا بتوانید Mac Address دستگاه خویش را تماشا کنید.
روش سوم:ترکیبی
برای افزایش امنیت می تونید هر دو روش بالا را بصورت مقارن بروی مودم اجرا کنید.
روش چهارم:

مخفیانه و بدون خارج انداختن اشخاص از شبکه وای فای ،اتصال به اینترنت کاربران را قطع کنید

در این روش کاربر از شبکه وای فای (wifi) بیرون نمیشود و همچنان به آن متصل است اما به چهره کاملا مخفیانه و نامعلوم سرعت و دسترسی به اینترنت آن (آپلود و دانلود) بسیار زیر خواهد آمد و یا کاملا سرعت نت وی قطع خواهد شد و شما میتوانید براحتی از تمام پهنای باند و اینترنت شبکه وای فای به نفع خود استفاده کنید.
برای اینکار نیاز چندانی به احساس و درگیری با افزار و چیرگی های شبکه ندارید.فقط کافیست برنامه کم حجم و کاربردی Netcut را دانلود و نصب کنید و از قابلیت بی اندازه این نرم اسباب برای قطع کردن اینترنت (internet) شخص مورد عقیده بهره‌گیری کنید.
این برنامه حائز چند قابلیت فوق العاده است :
نمایش تمام سیستم ها و دستگاه های متصل به مودم (و روتر) وای فای شما به همراه آدرس مک آنها (آدرس فیزیکی بی همتا هر دستگاه)
تغییر دادن آدرس مک دستگاه های متصل به شبکه وای فای شما (با استفاده از روش های مجازی و..)
قطع اینترنت و اتصال به شبکه فرد مورد نظر بدون احتیاج به تغییر و دستکاری تنظیمات مودم
قطع کردن اینترنت و دسترسی کاربران از شبکه وای فای مودم شما بدون اخطار و خارج شدن آنها از شبکه (علامت پیوست به وای فای در این حالت کماکان برای کسان نمایش دیتا میشود)
روش پنجم :

شبکه وای فای را برای کاربران نخستینگی بندی و سرعت اینترنت آنها را به طور مساوی تقسیم و محدود کنید.

با کاربرد از این طریق میتوانید به درازا مثال اگر اینترنت شما ۱ مگابایت بر ثانیه است و دو دستگاه موبایل و لپ تاپ در منزل برای پیوندیدن به اینترنت دارید با قرار دادن هر کدام از آنها در تقسیم Highest سرعت اینترنت را به طور منصافانه بین دو دستگاه بخش کنید و یا اینکه سرعت اینترنت یک دستگاه را نسبت به دستگاه دیگی بیشتر یا کمتر کنید.
در روش سوم باید مودم شما از قابلیتی به QoS یا Quality of Service پشتیبانی کند.به طور چکیده این قابلیت (کیفیت سرویس) به شما این امکان را میدهد که در مودم خویش قوانین نخستینگی بندی تعریف کنید.
این طریق نسبت به دو شیوه پیشین کمی پیچیده تر است و اگر آشنایی چندانی با شبکه و مودم روترها ندارید پیشنهاد میکنیم از دو شیوه پیشین استفاده کنید.
بهتر است قبل از آغاز به وسیله سایت های speedtest یا testmy.net سرعت اینترنت خویش را تست کنید تا پس از سپریدن تغییرات سرعت را مجدد اندازه گیری و از اعمال گزینه ها بر روی سیستم و سرعت اینترنت مطمئن شوید.
و اما برای کنترل دسترسی افراد به اینترنت اشتراکی گوشی
یکی از امکاناتی که در بسیاری از دستگاه‌های هوشمند امروزین مورد بهره‌گیری کاربران پیمان می‌گیرد، تبدیل تلفن همراه و تبلت به نقطه پیوندیدن اینترنتی و پیوستگی به شبکه‌ اینترنت با استفاده از اینترنت پرکار روی سیم کارت است.

 

 

پسورد وای فای, مخفی سازی وای فای

 

همان‌طور که می‌دانید با استفاده از این روش کاربران می‌توانند اینترنت پرکار روی تلفن‌ همراه و تبلت خود را با دیگر دستگاه‌های مجهز به وای ـ فای به اشتراک گذاشته و با لپ‌تاپ یا سایر دستگاه‌های هوشمند خود از اینترنت استفاده کنند. (باتوجه به پشتیبانی اپراتورهای گوناگون از بستگی پرسرعت ۳G، کاربرد از این روش روزبه‌روز در حال افزایش است)
گاهی ممکن است در یک محیط‌ عمومی دستگاه خود را به نقطه پیوستگی اینترنتی تبدیل کنید. در چنین شرایطی برای ممانعت از پیوستگی افراد غیرمجاز به شبکه‌ خصوصی‌ای که برپایی کرده‌اید و ممانعت از مصرف شدامد شبکه، باید رمزعبور روی شبکه‌ خود پیمان دهید.
اختصاص رمز لغایت کران زیادی می‌تواند گیر اتصال افراد غیرمجاز به نقطه پیوندیدن اینترنتی شما باشد؛ ولی شدنی است این رمز هک شود و بدون آن‌که شما آگاه شوید ترافیک اینترنت‌تان مصرف شود بعد برای حل مشکل مراحل زیر را اتمام دهید:

۱ ـ از فهرست برنامه‌ها روی Settings اختناق دهید.
۲ ـ صفحه را به زیر اسکرول کرده و در بخش Network Connections روی Network Connections خپگی دهید.
۳ ـ روی Mobile Hotspot اختناق دهید. (این گزینه به‌صورت پیش‌فرض خاموش است)
۴ ـ در حالت پیش‌فرض نقطه پیوستگی شما در وضع allow all devices to connect پیمان دارد که در این حالت تمام دستگاه‌ها می‌توانند به نقطه پیوستگی شما متصل شوند. برای اعمال محدودیت در این تقسیم روی آن خفقان داده و Allowed devices only را گزینش کنید.
۵ ـ بعد از انتخاب گزینه‌ بالا با تغییر چگونگی کلید مقابل Mobile Hotspot آن را پرکار کنید.
۶ـ پس از پرکار شدن نقطه پیوندیدن چشم براه بمانید لغایت دستگاه‌های موردنظرتان به نقطه‌ پیوست برپایی شده متصل شده و اسم و آدرس مک آنها را از تقسیم Connected Device یادداشت کنید.
۷ ـ روی منویی که آیکون آن به‌صورت سه نقطه ذیل یکدیگر است خفگی دیتا و Allowed devices را انتخاب کنید.
۸ ـ روی آیکون «+» خفگی دهید.
۹ ـ در پنجره‌ مفتوح شده، نام و آدرس مک یادداشت شده در مرحله‌ ۶ را وارد کنید. (مرحله‌ ۸ و ۹ را برای سایر دستگاه‌هایی که منظور دارید پروانه پیوست به نقطه پیوندیدن را داشته باشند، تکرار کنید)
۱۰ ـ با اضافه شدن دستگاه‌های موردنظر در این دسته می‌توانید با خیال راحت از نقطه پیوندیدن اینترنتی خود استفاده کنید، زیرا سایر دستگاه‌ها با در پسندیدن داشتن رمز پیوست نیز نمی‌توانند به نقطه‌ پیوندیدن اینترنتی شما وصل شوند.

 

پاسخ دهید