تحقیق طراحي وسيله اي جهت استفاده مناسب از آب براي نظافت در حمام

تحقیق طراحي وسيله اي جهت استفاده مناسب از آب براي نظافت در حمام

اندازه: 95kb

تعداد صفحات: 41

نوع فایل: ورد ،

دسته بندی:

قیمت: 4500 تومان

تعداد نمایش: 37 نمایش

ارسال توسط:

برای خرید فایل کامل این محصول از دکمه مقابل استفاده کنید:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

4500 تومان – خرید

تحقیق طراحي وسيله اي جهت استفاده مناسب از آب براي نظافت در حمام

بي مناسبت نيست در ابتدا به اثرات رواني دوش گرفتن و مخصوصاً دوش آب سرد اشاره كنيم و اولين كساني كه پي به اين موضوع بردند و يا كتابهاي نوشته شده در اين مورد، تأثير مثبت آب سرد در كاهش فشارهاي رواني امري كاملاً ثابت شده است. پس در ادامة مطلب به تاريخچه‌اي از دانش شفابخشي آن مي پردازيم:

بكاربردن آب براي مقاصد شفابخشي، بشكل مدرن و امروزي خود مرهون زحمات و كارهاي علمي پزشكان معروف شهر شوايد نيتس Schweidnits يعني دكتر زيگموند هان Dr. Siegmund Hann و پسرش دكتر يوهان زيگموند هان Dr. Yahann Siegmimd Hahn مي باشد.

آب يك وسيله معالجه بسيار قديمي است و قدمتش تا عهد باستان نيز مي رسد ولي پس از قرنها بكار بردن آب براي معالجه و پيشگيري از امراض مجدداً كشف شد.

معلوماتي كه بوسيله هر دو دكتر هان، دكتر زيگموند هان پدر، و پسرش دكتر يوهان زيگموند هان به جهان علم پزشكي عرضه شد، اولين راهنمائي هاي مفيد و ارزنده اي بودند كه نقش تعيين كننده اي را در ابداع روش هاي شفابخشي با آب در پريس نيتس PrieB nits و سباستيان كنايپ ايفا كردند.

اما كنايپ نيز همچون پريس نيتس نمي توانست براي اثبات نيروي شفابخش آب سرد، پايه و اساس علمي بيابد. ولي بعداً پس از تجربيات علمي فراوان و دقيق تر بگوئيم بر اساس نتايج همين تجربيات عملي كه منجر به شفا دادن بيماران بسياري گرديد توانست پايه و اساس علمي مورد نظر خود را بيابد و نتايج چشمگير همين تجربيات علمي در مبارزه يا كه مابين كنايپ و مخالفان روش استفاده از آب بوجود آمده بود سرانجام صحيح بودن نظريات كنايپ را تائيد كرده و حق را بجانب كنايپ دادند. بدگوئي از يك روش تازه و هم چنين مبالغه گوئي از آن همواره يافت مي شود و كنايپ و روش معالجه با آب كه وي بكار گرفت نيز از اين قاعده مستثني نبودند. اما بمرور زمان ديگر نمي شد انكار كرد كه دانش معالجه با آب از نظر علم پزشكي با وجود آن همه دشمني ها در ابتداي شروع كار، حال مستقيماً به موفقيت دست يافته است. به همين دليل بزودي جاي ثابتي را در معالجه بيماران بدست آورد كه امروزه نمي توان آنرا از جاي خود تكان داد.

كار عملي معالجات ثابت كرده و باز هم مجدداً ثابت مي كند كه روش معالجه با آب چه تاثير ظريف ناآگاهانه اي را در سلسله اعصاب و در تمام ارگانهاي بدن مي تواند داشته باشد.

روش ظريف تري را كه كنايپ براي اولين بار بكار برد ريختن آب سرد بوسيله آب پاش برروي قسمتي از بدن بيمار است كه در كنار ساير روشهاي وي از استفاده از آب گرم و بخصوص حوله داغ و يا حمام بخار و روش استفاده از بخار آب قرار داد.

عكس العمل بدن در مقابل آب در مركز روش معالجه با آب قرار دارد. همين عكس العمل ثابت مي كند كه بكار بردن آب چه تأثير تقويت كننده اي را برروي جريان گردش خون در بدن، تبادل مواد در سلولهاي بدن، سيستم اعصاب و روحيه رواني شخص بجا مي گذارد.

فرم هاي متنوع استفاده از آب با روش هاي نوين بر طبق معلومات امروزي را عملاً در تمام بيماريها ممكن است انجام داد.

آب بر حسب نوع كاربرد آن در بيماران تب دار مي تواند حرارت را بالا برده و يا آن را پائين بياورد. آب مي تواند جريان خون را در قسمت بخصوصي از بدن بهتر به جريان انداخته و براي تحريك و يا آرامش سيستم اعصاب سهم باارزشي را دارا باشد. آب مشوق اعمال ارگانهاي بدن است، قابليت دفاع بدن را در مقابل بيماريها زياد كرده و بدن را بسختي عادت داده و بحالت آماده باش نگه ميدارد. تمام انواع بكاربردن آب يعني چه آب سرد و چه آب گرم، هر دو توليد حرارت مي كند و نيروي شفابخش آب در همين حرارت نهفته است.

جمله اي از يك پزشك فرانسوي مي گويد اصول اساسي سيستم برقرار مي ماند مانند همه چيزي كه برروي زمين سفت مي رويد.

به اين دليل روش كنايپ زنده مانده و نتايج آن همواره به يك نسبت با ارزش بوده و با موفقيت توام خواهد بود. نام كنايپ نيز بهمراه اين روش او زنده خواهد ماند تا زماني كه آب پاك و حيات بخش از چشمه هاي كره زمين جريان دارد.

 

چرا از كالا استفاده مي شود؟ علت اصلي استفاده از اين وسيله در حمام براي استفادة بهينه از مقدار آب مصرفي است، در حالت عادي و بدون استفاده از دوش آب بصورت متمركز از لوله خارج مي شود و سطحي كه آب را لمس مي كند به اندازة سطح مقطع سرشير خيس مي شود ولي در استفاده از دوش باعث گسترش سطح پائين آب به طور پراكنده است و نيز همانطور كه اشاره شد جهت بهره وري بيشتر در زمينة مصرف آب بكار مي رود.

 

از اين كالا كجا استفاده مي شود؟ در حمامها در سراسر دنيا و محدود به مكانهاي جغرافيايي و اقليمي خاصي نمي باشد و البته اين نوع خاص كه مد نظر ماست فقط در حمامها استفاده مي شود و انواع ديگر مانند فشارشكن آب كه روي شيرهاي ظرفشويي يا دستشويي نصب مي شود كه باعث صرفه جويي در مصرف آب است همچنين نوع ديگر آن سرشيلنگ نصب مي شود براي آبياري گياهان داخل حياط و يا شستشوي سطوح بزرگي مثل ماشين.

 

جديدترين مدل دوش، مربوط به Moen مي باشد. اين مدل، طرح بسيار پيشرفته از يك دوش است كه تكنولوژي انقلابي يا Revolution را گسترش داد، كه همزمان با چرخاندن همة جريان آب، حس مطلوبي را كه شخص از آن انتظار دارد بهبود بخشيد. جريان آب با قطرات بزرگتر و سرعت بيشتر، حس فشار آب را افزايش مي دهد، طراحي سر مخزن دوش به شكل يك موتور جت كه توسط طراحان شركت Continum بوستون طراحي شده است تأثير قدرتمند فرم آن را تقويت نموده است. همچنين قراردادن دكمة كنترل در زير قسمت اسپري كنندة آب، يك شيوة منحصر به فرد براي تغيير و تحول نمونه هاي قديمي بود. اين طرح دوش حمام در مسابقة سالانة طراحي كه هر ساله در امريكا برگزار مي شود جزء طرحهاي برگزيده و برتر معرفي شد.

 

تحقیق طراحي وسيله اي جهت استفاده مناسب از آب براي نظافت در حمام

برای خرید فایل کامل این محصول از دکمه مقابل استفاده کنید:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

4500 تومان – خرید

پاسخ دهید