طرح توجیهی طلا و جواهر سازی

طرح توجیهی طلا و جواهر سازی

تعداد صفحات: 12

نوع فایل: ورد ،

دسته بندی:

قیمت: 4000 تومان

تعداد نمایش: 112 نمایش

ارسال توسط:

برای خرید فایل کامل این محصول از دکمه مقابل استفاده کنید:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

4000 تومان – خرید

طرح توجیهی طلا و جواهر سازی

بسمه تعالی
ابتدا به تعریفی جزئی از طلا و جواهر سازی می پردازیم :
طلا و جواهر ساز:
کسی است که بتواند از عهده راه اندازی و تنظیم درجه حرارت کوره های ذوب فلزات قیمتی و ذوب کردن انواع فلزات ولیهم های مورد نظر ، ریختن فلز ضدآب در ریژه و تعیین عیار فلزات قیمتی،برشکاری ،سوهانکاری ،حدیده کاری ،فتول کشی و نوردکاری و طراحی و ساخت انواع فلزات قیمتی برآید.
سپس به انواع مشاغل طلا و جواهر سازی به صورت مختصر نگاهی می کنیم :
۱- ذوب کار فلزات
۲- نورد کار فلزات
۳- ریخته گر فلزت
۴- ملیله ساز فلزات
۵- موم کار فلزات
۶ – جوشکار فلزات
۷- مدل ساز فلزات
۸- تراشکار و حلقه ساز فلزات
۹- تعمیر کار فلزات
۱۰ – عیار سنج فلزات
۱۱- سنگ شناس (کانی شناس)
کارگاه ساخت قطعات فلزات قیمتی
لوازم و ابزار کار مورد نیاز:
درکارهای مختلف مربوط به ساخت قطعات از فلزات قیمتی ،ابزارها و لوازم متنوعی مورد استفاده قرار می گیرد . این ابزارها در امور مختلفی مانند: سوهانکاری ،پرداختکاری ،اره کاری ،لحیم کاری،جوشکاری،آج زنی،برشکاری،اندازه گذاری ،مهروانگ زنی،سوراخکاری، نگهداری قطعات در حین کار،قرار دادن نگین بر روی فلزات ،فرم دادن به فلزات ،و بسیاری از کارهای دیگر کاربرد دارند که نحوه کار هر یک از آنها با دیگری تفاوت دارد.

شکل
تعدادی از لوازم و ابزار کار مورد استفاده :
۱- اره ۲- انبر تخت ۳- انبرگرد ۴- انواع سوهانهای تخت ،گرد ،نیمگرد ۵- گیره کوچک ۶- چکش ۷- میله ی مخلوطی یا ماندرل ۸- پنس های مختلف ۹- پرکار،خط کش فلزی ۱۰- دم پهن ،دم مفتول ،دم باریک ۱۱- قیچی های مختلف آهن بر ۱۲- سمباده های مختلف ۱۳- دریل دستی و برقی ۱۴- مواد شوینده ۱۵- ترازوی دیجیتال ۱۶- قالب خوشه ۱۷- انبر قفلی ۱۸- موم های مخصوص ۱۹- قالبهای فلزی ۲۰ – هویه ۲۱- دستگاه فرز ۲۲- تیغ جراحی ۲۳- گیره متحرک
برای شروع کا رد یک کارگاه فلزات قیمتی ،یکی از مهمترین موارد ،نحوه استقرار دستگاهها و لوازم و چیدن آنها در مناسب ترین مکان است. زیرا قراردادن نامناسب وسایل در کارگاه باعث کندی کار و اتلاف وقت می گردد.
همچنین بدلیل استفاده از وسایل برقی زیاد باید دقت کنید که از قرار گزفتن سیمهای برق در کف کارگاه اجتناب کنید. برای تعیین مکان کارهای مختلف و دستگاههای آنها باید دقت زیادی کرد.که هر وسیله ای بدرستی در مکان خود قرارگیرد بطوریکه هیچ گونه تداخلی ایجاد نشود و فقط وقتی وسایل را باید اضافه کرد که مورد نیاز باشد.

«
«یک مثال از نحوه استقرار و چیدن قسمتهای مختلف یک کارگاه در داخل اتاق»
همچنانکه قبلاً نیز بیان شد ، در جاهای کوچک نیز می توان به کار ساخت و ساز فلزات قیمتی پرداخت.به عنوان مثال در شکل زیر طرح یک کارگاه فلزات قیمتی را در یک زیر پله ای مشاهده می کنید.

میزکار:
در ساخت قطعات فلزات قیمتی ،بیشترین کار با دست، در روی فیزکار مخصوصی انجام می گیرد.بنابراین ،میزکار باید راحت باشد و بتواند همه ابزار و لوازم ضروری کار را در خود جای دهد.
ارتفاع میز بطور معمول حدود ۹۲ تا ۹۴ سانتیمتر از کف کارگاه است و معمولاً یک روکش از یک چوب سخت به ضخامت ۵ سانتیمتر روی میز کار کشیده شود.
یک پیش انداز چرمی به نام «نت» در جلوی میز آویخته می شود تا در حین کار براده های سوهانکاری و سایر ریخت و ریزها و سواله ها در روی آن جمع آوری شوند.
امروزه در اغلب میزهای کار، کشوهایی تعبیه می شوند که برای نگهداری . و چیدن ابزار کار و وسایل ضروری بکار می روند .یک دماغه ی چوبی در مرکز نیم دایره ای میز کار قرار گرفته است که به شکل گوه ای است که معمولاً در وسط آن یک برشV شکل در سوهانکاری ،اره کاری،پوست کاری و سایر کارها کمک زیادی می کند.
در حقیقت دماغه یک قسمت اساسی و کارساز در میز کار است .

طرح توجیهی طلا و جواهر سازی

برای خرید فایل کامل این محصول از دکمه مقابل استفاده کنید:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

4000 تومان – خرید

پاسخ دهید