تحقیق در مورد باطری

تحقیق در مورد باطری

تعداد صفحات: 5

نوع فایل: ورد ،

دسته بندی:

قیمت: 4000 تومان

تعداد نمایش: 170 نمایش

ارسال توسط:

برای خرید فایل کامل این محصول از دکمه مقابل استفاده کنید:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

4000 تومان – خرید

تحقیق در مورد باطری

باطری

باطری یا قوه منبعی است از الکتریسیته ساکن که برای به کارگیری دستگاه‌های الکتریکی یا در اتومبیل مصرف می‌کنیم. همان طور که از نامش برمی‌آید قوه است و در خواب نیز نیاز شما به نیرویی خارج از وجود خودتان به شکل قوه شکل می‌گیرد. اگر ببینید باطری یا قوه‌ای از دیگری گرفتید خواب شما می‌گوید به کمک دیگران نیازمندید اما به روی خود نمی‌آورید و غرورتان اجازه ابراز این احتیاج به کمک را نمی‌دهد. چنانچه ببینید که کسی از شما باطری گرفت، یک آدم مجهول به کمک شما نیازمند خواهد شد که معلوم نیست بتوانید برای او مفید واقع شوید زیرا همیشه تصور ما در مورد خودمان مثبت است. اگر دیدید که باطری اتومبیل شما سوراخ شده یا برق نمی‌دهد گویای ضعف نیروی شماست و اگر باطری را ترمیم کردید به جبران ضعف خود توفیق خواهید یافت. به هر حال باطری و قوه نماینده قدرت‌های خارج از وجود و شخصیت ما هستند و اندازه آن‌ها به اندازه باطری و قوه‌ای که در خواب می‌بینید بستگی دارد. قوه و باطری کوچک کمک مختصر است و باطری بزرگ یاری موثر و عظیم.

نکات طلایی در افزایش طول عمر باطری ها

اصول استفاده از باطری های لیتیومی :

امروزه تقریبا تمامی وسایل الکتریکی و الکترونیکی داخل منزل برای تغذیه خود از برق شهر استفاده می کنند که یک منبع انرژی فراوان و نسبتا ارزان است. اما در صورتی که یک دستگاه الکتریکی در خارج از منزل نیاز باشد، در آن زمان است که استفاده باطری برای تغذیه مطرح می شود. در میان باطری ها نیز نوعی بهتر است که زمان طولانی تری دوام داشته باشد. باطری های سربی آن نوعی است که بعد از اتمام باید دور انداخته شوند که عمر کمی داشته و بسیار ارزانند. باطری های نیکلی نیز باطری هایی هستند که پس از اتمام دوباره قابل شارژ هستند و معمولا برای واکمن ها و پخش کننده های CD به کار می رود. اما نوع دیگر باطری ها که آنها هم قابل شارژ هستند و در دوربین های دیجیتال، رایانه های همراه و تلفن های همراه و … به کار می روند. در باطری های قابل شارژ طول عمر در دو مفهوم به کار می رود. یکی مدت زمانی است که انرژی باطری به پایان می رسد و باید دوباره شارژ شود که به آن عمر یک دوره گویند . دیگری زمانی است که باطری بعد از ده ها و یا صدها بار شارژ شدن خاصیت خود را از دست می دهد و باید دور انداخته شود و تعویض گردند که به آن عمر واقعی گویند.

امروزه تحقیقات و بررسی ها برای ساخت باطری به شدت بر روی نوع لیتیومی متمرکز شده است به طوری که تمامی باطری های آینده بر این اساس ساخته خواهند شد. باطری های لیتیومی نسبت به انواع دیگر باطری ها مزایای بسیاری دارد . ما نیز بحث خود را به این نوع باطری ها محدود می کنیم. زیرا این نوع نسبتا گران است و با نگهداری درست و استفاده اصولی می توان عمر واقعی باطری را افزایش و هزینه را کاهش داد.

چه باید کرد؟

معمولا برای رایانه های همراه عمر باطری را بین ۵/۱ تا ۳ سال تعیین می کنند و بعد از این مدت عمر باطری به پایان خواهد رسید و باید تعویض گردد. اما بسیار مشاهده که یک باطری برای این نوع رایانه ها حتی کمتر از یک سال عمر می کند. در آن زمان است که قضاوت هایی از قبیل تقلبی بودن ، بد بودن نوع و … مطرح می شود.

گاهی نیز اشکال را از رایانه فرض می کنند. اما اشکال از طریق مصرف است . با رعایت اصول می توانید حداکثر استفاده را نه تنها از باطری رایانه همراه خود ، بلکه از هر نوع باطری شارژی

تحقیق در مورد باطری

برای خرید فایل کامل این محصول از دکمه مقابل استفاده کنید:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

4000 تومان – خرید

پاسخ دهید